top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraFundacja Projekt Mokotów

Mentoring

Jednym z kluczowych elementów naszej pracy z podopiecznymi w ramach SkillUp – Sztafeta Kompetencji jest program mentoringowy, w ramach którego pracujemy indywidualnie z młodzieżą w formule jeden na jeden.


Photo by Nik MacMillan on Unsplash

Każdy z nas, członków zespołu Fundacji, który ma chęć dzielenia się swoimi doświadczeniami i radą, może pracować jako mentor ze swoim mentee. Podopieczni sami wybierają mentorów – na bazie relacji zbudowanych podczas wcześniejszych wydarzeń oraz ankiet, w których prezentujemy nasze mocne strony i styl, w jakim chcielibyśmy prowadzić program. Po dopasowaniu par mentor wraz ze swoim mentee ustalają zasady mentoringu, które spisują jako umowę – chcemy, żeby program miał swoje ramy, które zawsze nadają pewien rytm procesowi.

W ramach mentoringu staramy się działać jako starszy brat / starsza siostra. Nie chcemy zastępować autorytetu rodziców lub nauczycieli, raczej uzupełniać je o obserwacje, które możemy poczynić z pewnego zdrowego dystansu oraz wnioski, które możemy formułować na bazie własnych doświadczeń.


Program będzie trwał rok, do zakończenia szkoły, ale zawsze jesteśmy otwarci i bardzo szczęśliwi, gdy udaje się nam zbudować relacje na tyle trwałe, że wykraczają poza czas trwania programu SkillIp. Oby takich było jak najwięcej w tej edycji! 😊

15 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page